Վրաստանի վարչապետը Հայաստանում կքննարկի վիզային ռեժիմի մասին հարցը
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի օգոստոսի 21-22-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է այցելելու: Վրացական աղբյուրների հաղորդմամբ՝  նա հանդիպելու է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի եւ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Ինչպես հաղորդում է «Արցախպրես»-ը, վկայակոչելով  NEWS.am-ին, hանդիպման ընթացքում քննարկվելու են քաղաքական ու տնտեսական հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու Վրաստանի կողմից Եվրամիության հետ Ասոցացման համաձայնագրի ստորագրումից եւ Մաքսային միությանը Հայաստանի անդամակցությունից հետո ստեղծված իրավիճակին: Կողմերը մտադիր են քննարկել առաջացող հակասություններն ու փոխգործակցության ընդունելի ձեւաչափ գտնելը:
Բացի այդ, Հայաստանը ծրագրում է հարց բարձրացնել՝ կապված սեպտեմբերի 1-ից Հայաստանի հետ վիզային ռեժիմ սահմանելու Վրաստանի մտադրության մասին:Դրա վերաբերյալ, ինչպես նախկինում հաղորդում էին, հայտարարել էր Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը. «Մենք բանակցությունների օրակարգում ներառել ենք Վրաստանի հետ վիզային ռեժիմի հարցը»։
Ավելի վաղ վրացական լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ 2014 թվականի սեպտեմբերի 1-ից օտարերկրացիները՝ անկախ քաղաքացիությունից, ովքեր ցանկանում են Վրաստանում գտնվել ավելի քան 90 օր ուսման, աշխատանքի, գործնական գործունեություն իրականացնելու կամ ընտանիքի հետ վերամիավորվելու նպատակով, պետք է համապատասխան վիզա ստանան վրացական դիվանագիտական ներկայացուցչությունում կամ իրենց երկրում գտնվող հյուպատոսությունում:

Премьер-министр Грузии обсудит в Армении вопрос о визовом режиме
Премьер Грузии Ираклий Гарибашвили 21-22 августа будет находиться с официальным визитом в Армении. Как сообщили Арцахпресс в Госканцелярии Грузии, он встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном и премьером Овиком Абрамяном.
В ходе встреч будут обсуждаться экономические и политические вопросы. Особое внимание будет уделено ситуации, которая создалась после того, как Грузия подписала соглашение об ассоциировании с ЕС, а Армения становится членом Таможенного союза. Стороны намерены обсудить возникающие противоречия и найти приемлемый формат взаимодействия, говорится в сообщении.
Кроме того, Армения планирует поднять вопрос касательно намерения Грузии с 1 сентября ввести визовый режим с Арменией. Об этом, как уже сообщалось ранее, заявил премьер-министр Армении Овик Абрамян. «Мы включили в повестку переговоров вопрос визового режима с Грузией», - сказал Абрамян. Напомним, как сообщают грузинские СМИ, с 1 сентября 2014 года иностранцы, вне зависимости от их гражданства, желающие приехать и находиться в Грузии на протяжении более 90 дней с целью учебы, работы, осуществления деловой деятельности или воссоединения семьи, должны будут получить соответствующую визу в грузинском дипломатическом представительстве или консульском учреждении в их стране.