Թշնամու արկակոծությունից վիրավորված 11-ամյա Գևորգ Գրիգորյանն այսօր հենակների օգնությամբ քայլել է
Ապրիլի 2-ին թշնամու կողմից Մարտունու շրջանի Ներքին Ճարտար բնակավայրի հրթիռահրետակոծության հետևանքով վիրավորված 11-ամյա Գևորգ Գրիգորյանը, ով երկար ժամանակ ինտենսիվ բուժում էր ստանում Ստեփանակերտի «Արևիկ» մանկական հիվանդանոցում, հենակների օգնությամբ արդեն սկսել է քայլել:
Թշնամու արկակոծությունից  վիրավորված 11-ամյա Գևորգ Գրիգորյանն այսօր հենակների օգնությամբ քայլել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երեխայի վերականգնողական առաջին քայլերի ականատեսն է եղել «Արցախպրես»-ի թղթակիցը:
«Արևիկ» մանկական բուժմիավորման գլխավոր տնօրեն Մեսրոպ Մարգարյանը նշել է, որ բեկորային վիրավորում ստացած 11-ամյա Գևորգ Գրիգորյանը և 12-ամյա Վարդան Անդրեասյանը շարունակում են համապատասխան բուժում ստանալ:
«Հենակների օգնությամբ երեխաներն արդեն քայլում են: Եթե հենակներով սկսեն ազատ քայլեն մի քանի օրից դուրս կգրենք»,- ասել է Մ. Մարգարյանը:
Մեզ հետ զրույցում Գևորգն ու Վարդանը նշել են, որ այժմ իրենց ավելի լավ են զգում:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 2-ին Մարտունու շրջանի Ներքին Ճարտար բնակավայրի ուղղությամբ թշնամու կողմից ՄՄ-21 կայանքից իրականացված հրթիռահրետակոծության հետևանքով սպանվել էր 12-ամյա Վաղարշակ Թաթուլի Գրիգորյանը, ևս երկու երեխա՝ 11-ամյա Գևորգ Գրիգորյանը և 12-ամյա Վարդան Անդրեասյանը վիրավորվել են: 12-ամյա Վարդան Անդրեսյանը երկրորդ անգամ է վիրահատվել, կատարվել է ազդրի արտաքին ֆիքսացիա, իսկ Գևորգ Գրիգորյանի վիրակապումն ամեն անգամ ընդհանուր անեսթեզիա տակ էր անցնում։ Ի դեպ, թշնամու արկակոծության հետևանքով զոհված 12-ամյա Վաղարշակ Գրիգորյանը Գևորգ Գրիգորյանի հարազատ եղբայրն է:

Gevorg Grigoryan wounded by Azerbaijani bombardment starts to walk on crutches
11-year-old Gevorg Grigoryan, wounded in an Azerbaijani rocket and artillery attack on April 2 in Nagorno Karabakh, starts to walk on crutches.
STEPANAKERT, APRIL 19, ARTSAKHPRESS: The correspondents of Artsakhpress saw how 11 –year-old child starts to walk on crutches.
Director of Arevik children's hospital Mesrop Margaryan noted that 11-year-old Gevorg Grigoryan who wounded in missile barrage and 12-year-old Vardan Andreasyan are undergoing medical care in Arevik children's hospital.
"The children are walking on crutches. If they start walking on crutches freely, we will discharge them from the hospital," said Margaryan.
Remind, on April 1 and throughout the morning of April 2, the adversary undertook large-scale offensive military actions, during which the adversary shelled with missile-artillery units not only Armenian defense positions, but also civilian settlements
According to the data of the Defense Army, the Azerbaijani armed forces fired MM-21 (Grad) multiple rocket launcher on April 2, at 08: 30 in the direction of Martuni, 12-year-old Vagharshak Grigoryan was lethally wounded and Gevorg Grigoryan and Vardan Andreasyan were wounded.