Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ենթափողային նռնականետ
Նոյեմբերի 2-ին` ժամը 11:20-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ենթափողային նռնականետ (ԵՆ-25 /4 արկ/), իսկ նոյեմբերի լույս 3-ի գիշերը ժամը 02:15-ի սահմաններում` 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է  ենթափողային նռնականետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Azerbaijani forces fire 60mm mortars in NK line of contact
Azerbaijani forces violated the ceasefire regime around 30 times in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, firing more than 370 shots at Armenian positions, the Defense Ministry of Nagorno Karabakh informed.
STEPANAKERT, NOVEMBER 3, ARTSAKHPRESS: The ministry’s statement reads: “At 11:20, November 2, in addition to firing small arms, Azerbaijani forces fired GP-25 under-barrel grenade launchers (4 projectiles) in the northern direction of the line of contact (Talish), and at 02:15, November 3, Azerbaijani forces fired 60mm mortars (2 projectiles).
Overall Azerbaijani forces violated the ceasefire regime overnight November 2-3 around 30 times, firing more than 370 shots from various caliber small arms at Armenian positions.
The Defense Army forces didn’t suffer any losses in the Azerbaijani aggression.
The Defense Army is in control of the tactical-strategic situation and confidently continues their service”.