Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ենթափողային նռնականետ
Նոյեմբերի 2-ին` ժամը 11:20-ի սահմաններում, շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը կիրառել է ենթափողային նռնականետ (ԵՆ-25 /4 արկ/), իսկ նոյեմբերի լույս 3-ի գիշերը ժամը 02:15-ի սահմաններում` 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Թալիշի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է  ենթափողային նռնականետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, ընդհանուր առմամբ, նոյեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 30 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 370 կրակոց:
Հակառակորդի նախահարձակ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили гранатометы и минометы
Вооруженные силы Азербайджана в ночь на 3 ноября около 30 раз нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 ноября АРЦАХПРЕСС - Как сообщили в пресс-службе Министерства обороны НКР, противник произвел более 370 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по карабахским позициям.
Около 11:20 часов 2 ноября на северном направлении (Талыш) ВС Азербайджана применилигранатометы (4 снаряда), в ночь на 3 ноября около 02:15 часов минометы калибра 60 мм (2 снаряда).