Մահացել է ԵԱՀԿ-ում Վրաստանի մշտական ներկայացուցիչ Կոնստանտին Զալդաստանիշվիլին
Մահացել է ԵԱՀԿ-ում Վրաստանի մշտական ներկայացուցիչ, Ավստրիայում երկրի դեսպան Կոնստանտին Զալդաստանիշվիլին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նա 57 տարեկան էր: Նրա մահվան մասին հայտնել է Վրաստանի ԱԳ նախարարությունը:
«Զալդաստանիշվիլիի ամենամեծ ավանդը անկախ Վրաստանի զարգացումն ու առաջմղումն էր: Նրա անվան հետ են կապվում արտաքին քաղաքականության ասպարեզում Վրաստանի շատ հաջողություններ»,- նշված է գրատեսչության կայքում հրապարակված հայտարարության մեջ: Դիվանագետի մահվան պատճառը չի հաղորդվում:
Զալդաստանիշվիլին Ավստրիայում Վրաստանի դեսպանն էր 2013 թվականի հունիսից: 2014 թվականին քննարկվել է երկրի ԱԳ նախարարի պաշտոնում նրա թեկնածությունը:

Умер постпред Грузии в ОБСЕ Константин Залдастанишвили
Умер постоянный представитель Грузии при ОБСЕ, посол страны в Австрии Константин Залдастанишвили. Ему было 57 лет. О смерти сообщило Министерство иностранных дел Грузии.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 декабря АРЦАХПРЕСС - «Самым большим вкладом является развитие и продвижение независимой Грузии. С его именем связано множество успехов Грузии на внешнеполитической арене»,— говорится в заявлении на сайте ведомства. О причине смерти дипломата не сообщается.
Должность посла Грузии в Австрии он занимал с июня 2013 года. В 2014 году кандидатура господина Залдастанишвили рассматривалась на пост главы МИДа.