Արցախում կայացած աշխատանքի տոնավաճառի արդյունքում 24 գործազուրկ աշխատանք է գտել
Ընթացիկ տարվա մարտի 30-ին ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական հարցերի և վերաբնակեցման նախարարության կողմից Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում կազմակերպված աշխատանքի տոնավաճառի արդյունքներն ամփոփվել են:
Արցախում  կայացած աշխատանքի  տոնավաճառի արդյունքում  24  գործազուրկ  աշխատանք է գտել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 14, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ԱՀ  աշխատանքի,  սոցիալական  հարցերի  և  վերաբնակեցման  նախարարության   աշխատանքի  և  զբաղվածության  գործակալության  պետ   Համլետ Պետրոսյանն  ասել  է, որ  աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցած ավելի  քան  400 աշխատանք  փնտրողներից (գործազուկներից) 24-ն արդեն   ընդունվել են աշխատանքի:
Նրա  խոսքով՝   այս  տարի տոնավաճառին  մասնակցել   էր  24 գործատու՝  ներկայացնելով  70 տարբեր ոլորտի մասնագիտություններով 450 թափուր աշխատատեղ:   2014  թվականին  կազմակերպված   առաջին տոնավաճառին էլ մասնակցել  է 20  գործատու՝  ներկայացնելով  250    թափուր  աշխատատեղ. արդյունքում՝  30  հոգի   տեղավորվել   է  աշխատանքի:
Հ.  Պետրոսյանն     ասել  է,  որ  տոնավաճառի   նպատակն  է   ստեղծել   պայմաններ, որ  գործատուները կարողանան   հանդիպել  աշխատանք   փնտրողների  հետ:

На ярмарке вакансий в Арцахе 24 человека нашли работу
Подведены итоги ярмарки вакансий, организованной Министерством труда, социальных вопросов и миграции Республики Арцах в Степанакертском дворце культуры и молодежи, состоявшейся 30 марта текущего года.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 августа, АРЦАХПРЕСС – В беседе с корреспондентом «Арцахпресс», начальник отдела труда и занятости Министерства труда, социальных вопросов и миграции АР Гамлет Петросян сказал, что более чем из 400 соискателей - 24 уже нашли работу.
По его словам, в этом году в ярмарке приняли участие 24 работодателя, представляющих около 450 вакансий в 70 различных сферах. В первой ярмарке, организованной в 2014 году, приняли участие 20 работодателей, представляющих 250 вакансий. В результате 30 человек были приняты на работу.
По словам Г. Петросяна, цель ярмарки - создать условия для того, чтобы работодатели смогли встретиться с лицами, ищущими работу.