Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 21-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին` Անկախության օրվա առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, սեպտեմբերի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ուղերձում ասվում է.
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 27-րդ տարեդարձի կապակցությամբ, տոն, որը թանկ ու հիշարժան է համայն հայության համար:
Հայ ժողովուրդն անցել է բարդ ու դժվարին ճանապարհ՝ կերտելով իր ազատ ու անկախ պետականությունը, դիմակայել է բազում փորձությունների, ունեցել անդառնալի կորուստներ, կրել անասելի զրկանքներ: Սակայն միշտ հավատացել է իր պայքարի հաղթանակին, հավատացել է երազանքների հաղթանակին, որ փայփայել է դարեր շարունակ:
Հայաստանի Հանրապետության զարգացումն ու զորացումը բոլոր հայերի խնդիրն է, որի լուծման համար անհրաժեշտ է լինել էլ ավելի համախմբված ու միասնական, օգտագործել յուրաքանչյուրի ներուժն ու հնարավորությունները, գիտելիքներն ու կարողությունները: Բոլորիս պարտքն է մեր ավանդը ներդնել Հայրենիքի եւ հարազատ ժողովրդի պայծառ ու հուսալի ապագայի կերտման գործում:
Մեծարգո՛ Նիկոլ Վովայի,
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ եւ մեր ողջ ժողովրդին նվիրական տոնի առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, բարօրություն ու մեծագույն հաջողություններ նոր հաղթանակների կերտման ճանապարհին»:

Bako Sahakyan sent a congratulatory letter in connection with the Independence Day of the Republic of Armenia
On 21 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to Prime-minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan in connection with the Independence Day, Central Information Department of the Office of Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 21ARTSAKHPRESS:  The letter runs as follows:
"Honorable Mr. Pashinyan,
On behalf of the Artsakh Republic people, the authorities and myself personally I extend my cordial congratulations to You on the 27th anniversary of the Independence Day of the Republic of Armenia, a holiday, which is cherished and memorable for all the Armenians.
The Armenian people have passed a difficult and complicated way, building a free and independent statehood, have faced numerous trials, have had irreversible losses and have overcome incommunicable deprivations. However, they have always believed in the triumph of their struggle and centuries long cherishing dreams.
The development and strengthening of the Republic of Armenia is the task of all Armenians, the solution of which greatly depends on being more united and consolidated, using everyone's potential and opportunities, knowledge and abilities. It is our duty to contribute our mint in forging a bright and reliable future for our Motherland and people.
Respected Mr. Pashinyan,
I once again congratulate You and all our people on this dear holiday wishing peace, prosperity and greatest success on the way to new victories".