Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 10-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Հանդիպմանը քննարկվել են քույր քաղաքների համաձայնության շրջանակներում մայրաքաղաք Ստեփանակերտի եւ Վալանսի միջեւ կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ երկկողմ հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ կերպով՝ ընդգծելով, որ Արցախը կարեւորում է Ֆրանսիայի տարբեր քաղաքների հետ փոխգործակցության ընդլայնումը եւ խորացումը:

Bako Sahakyan received the delegation of the French town of Valence
On 10 October President Sahakyan received the delegation of the French town of Valence headed by its mayor Nicolas Daragon, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 10ARTSAKHPRESS: Issues related to the further development of ties between capital Stepanakert and Valence within the framework of twin towns' agreement were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted with satisfaction that bilateral relations were developing dynamically, underlining that expanding and deepening cooperation with different towns of France was of special importance for Artsakh.