Նախանշվել են ծրագրեր, որոնք պետք է իրականացվեն համագործակցության արդյունքում. ՀՀ ԱԻ նախարարի պաշտոնակատար
Այստեղ ենք մասնակցելու Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության (ԱԻՊԾ) ստեղծման 26-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
Նախանշվել են ծրագրեր, որոնք պետք է իրականացվեն համագործակցության   արդյունքում. ՀՀ ԱԻ նախարարի  պաշտոնակատար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  ԱՀ  նախագահ  Բակո  Սահակյանի  հետ   հանդիպումից  հետո  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել  է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի  պաշտոնակատար  Ֆելիքս Ցոլակյանը:
Նրա  խոսքով՝  հանդիպմանն   ԱՀ  նախագահի  հետ  քննարկել  են  երկու   կառույցների   հետագա  համագործակցությունն  էլ  ավելի   սերտացնելու հարցը: Խոսվել  է    նաև տեխնիկական  վերազինման  խնդիրներին և  փոխադարձ  այցելություններին  վերաբերող  մի  շարք  հարցերի   մասին:
«Կան  բազմաթիվ  խնդիրներ, որոնք  կարող  են  լուծում  ստանալ    համագործակցության արդյունքում և  դրանց  պետք  է  լուծում  տանք     քայլ  առ  քայլ: Քննարկումների  արդյունքում նախանշվել  են  ծրագրեր, որոնք  պետք  է իրականացվեն  համագործակցության   արդյունքում: ԱՀ  ԱԻՊԾ  կառույցը  զարգանալու  հնարավորություն  ունի, տեխնիկական  զինվածության  առումով գրեթե հագեցված է, սակայն  որոշ տեխնիկական  հնարավորություններ նորացման  խնդիրներ  ունեն»,-ավելացրել  է  Ֆ.  Ցոլակյանը:

Projects been indicated, which should be implemented as a result of cooperation. Acting minister for the emergency situations of Armenia
We are here to take part in the events dedicated to the 26th anniversary of the establishment of the Artsakh Republic State Emergency Situations Service.
STEPANAKERT, OCTOBER 29, ARTSAKHPRESS: Acting minister for the emergency situations of the Republic of Armenia Felix Tsolakyan told "Artsakhpress" after the meeting with the Artsakh Republic President Bako Sahakyan.
He informed that during the meeting issues related to the cooperation between the corresponding structures of the two Armenian states were on the discussion agenda. They also discussed issues related to technical rearmament and mutual visits.
"There are many problems that can be solved as a result of cooperation and we must solve them step-by-step. As a result of the discussions, projects have been indicated, which should be implemented as a result of cooperation. The Artsakh Republic State Emergency Situations Service has a potential for development. Technically it has been almost equipped, but some technical possibilities need to be renewed, "he added.