Նախանշվել են ծրագրեր, որոնք պետք է իրականացվեն համագործակցության արդյունքում. ՀՀ ԱԻ նախարարի պաշտոնակատար
Այստեղ ենք մասնակցելու Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության (ԱԻՊԾ) ստեղծման 26-ամյակին նվիրված միջոցառումներին:
Նախանշվել են ծրագրեր, որոնք պետք է իրականացվեն համագործակցության   արդյունքում. ՀՀ ԱԻ նախարարի  պաշտոնակատար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հոկտեմբերի 29, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  ԱՀ  նախագահ  Բակո  Սահակյանի  հետ   հանդիպումից  հետո  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ զրույցում  ասել  է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի  պաշտոնակատար  Ֆելիքս Ցոլակյանը:
Նրա  խոսքով՝  հանդիպմանն   ԱՀ  նախագահի  հետ  քննարկել  են  երկու   կառույցների   հետագա  համագործակցությունն  էլ  ավելի   սերտացնելու հարցը: Խոսվել  է    նաև տեխնիկական  վերազինման  խնդիրներին և  փոխադարձ  այցելություններին  վերաբերող  մի  շարք  հարցերի   մասին:
«Կան  բազմաթիվ  խնդիրներ, որոնք  կարող  են  լուծում  ստանալ    համագործակցության արդյունքում և  դրանց  պետք  է  լուծում  տանք     քայլ  առ  քայլ: Քննարկումների  արդյունքում նախանշվել  են  ծրագրեր, որոնք  պետք  է իրականացվեն  համագործակցության   արդյունքում: ԱՀ  ԱԻՊԾ  կառույցը  զարգանալու  հնարավորություն  ունի, տեխնիկական  զինվածության  առումով գրեթե հագեցված է, սակայն  որոշ տեխնիկական  հնարավորություններ նորացման  խնդիրներ  ունեն»,-ավելացրել  է  Ֆ.  Ցոլակյանը:

Мы изложили программы, которые должны быть реализованы в результате сотрудничества. И. о. министра по чрезвычайным ситуациям Республики Армения
В Арцахе мы примем участие в мероприятиях, посвященных 26-й годовщине создания Государственной Службы по Чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 октября, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил и. о. министра по чрезвычайным ситуациям Армении Феликс Цолакян после встречи с Президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
По его словам, на встрече с президентом Арцаха обсуждался вопрос о дальнейшем более тесном сотрудничестве между двумя структурами. Они также говорили о проблемах технической модернизации и об осуществлении взаимных визитов.
«Существует множество проблем, которые могут быть решены в результате сотрудничества, и мы должны решать их шаг за шагом. В результате обсуждений были изложены программы, которые должны быть реализованы в результате сотрудничества. Структура министерства имеет потенциал для развития, при этом технически оно почти полностью оборудовано, но некоторые технические возможности должны быть обновлены», - добавил Ф. Цолакян.