Կարևորում եմ ՀՀ դեսպանների այցելություններն Արցախ. Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ քննարկել ենք համագործակցության վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Կարևորում  եմ   ՀՀ   դեսպանների   այցելություններն    Արցախ. Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել է  Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Պապիկյանը: Նա  կարևորել  է  ՀՀ   դեսպանների   այցելություններն  Արցախ:
«Մեր՝ դեսպաններիս    աշխատանքը   մեծ   ջանքեր  է պահանջում մեզանից: Համոզված եմ,  որ  մեր  առջև  դրված   խնդիրները  կկարողանանք   համատեղ   իրականացնել»,-նշել է  Ա.  Պապիկյանը:
Նշենք,  որ  Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Պապիկյանին:

Я приветствую визит армянских послов в Арцах. Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Австрийской Республике
С Президентом Республики Арцах мы обсудили ряд вопросов, связанных с сотрудничеством.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 декабря, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Австрийской Республике Армен Папикян. Он придал большое значение визитам армянских послов в Арцах.
«Наша работа послов требует от нас больших усилий. Уверен, что мы сможем выполнить поставленные перед нами задачи совместными усилиями», - сказал А. Папикян.
Отметим, что 17 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Армения в Австрийской Республике Армена Папикяна.