Կարևորում եմ ՀՀ դեսպանների այցելություններն Արցախ. Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ քննարկել ենք համագործակցության վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Կարևորում  եմ   ՀՀ   դեսպանների   այցելություններն    Արցախ. Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել է  Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արմեն Պապիկյանը: Նա  կարևորել  է  ՀՀ   դեսպանների   այցելություններն  Արցախ:
«Մեր՝ դեսպաններիս    աշխատանքը   մեծ   ջանքեր  է պահանջում մեզանից: Համոզված եմ,  որ  մեր  առջև  դրված   խնդիրները  կկարողանանք   համատեղ   իրականացնել»,-նշել է  Ա.  Պապիկյանը:
Նշենք,  որ  Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 17-ին ընդունել է Ավստրիայի Հանրապետությունում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Արմեն Պապիկյանին:

I attach great importance to the visits of the Armenian Ambassadors to Artsakh. Armenia’s Ambassador to Austria
With Artsakh Republic President Bako Sahakyan, we discussed issues on the cooperation of the two Armenian states .
STEPANAKERT,  DECEMBER 17, ARTSAKHPRESS: Armen Papikyan, Armenia’s Ambassador to Austria said in an interview with “Artsakhppress”.
"The work of ambassadors requires great efforts. I am confident that we will be able to accomplish the tasks set before us, "said A. Papikyan.
On 17 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Austria Armen Papikyan.