Ոռոգման կաթիլային համակարգերի ներդրման հայտերն արդեն ընդունվում են. ԱՀ գյուղնախարարություն
«Արցախի Հանրապետությունում բուսաբուծության համալիր զարգացման ծրագրի» շրջանակներում կաթիլային ոռոգման համակարգերի տեղադրման աշխատանքներ իրականացնող լիցենզավորված ընկերությունները գալիք տարում գործունեություն ծավալելու համար կարող են մինչև 2019 թվականի փետրվարի 1-ը հայտեր ներկայացնել ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարություն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ ստացված հայտերի հիման վրա լիցենզավորված ընկերությունների ցանկը կտեղադրվի նախարարության պաշտոնական կայքէջում՝ հաշվի առնելով այդ ընկերությունների ծավալած գործունեությունը և կատարած աշխատանքները:
Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ ոռոգման կաթիլային համակարգի ներդրմամբ բազմամյա տնկարկների մշակությամբ զբաղվելու ցանկություն ունեցող ԱՀ քաղաքացիները (հողօգտագործողները) կարող են հայտերը ներկայացնել ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարություն ամբողջ տարվա ընթացքում՝ սկսած 2019 թվականի հունվարի 8-ից:
Ոռոգման կաթիլային համակարգերի տեղադրմամբ բանջարեղենի և ծխախոտի մշակությամբ զբաղվելու ցանկություն ունեցող հողօգտագործողները կարող են դիմել համապատասխան շրջանի վարչակազմ՝ մինչև 2019 թվականի մարտի 30-ը հայտ ներկայացնելու նպատակով:
Նշենք, որ լրացուցիչ տեղեկությունների համար ցանկացողները կարող են զանգահարել ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարություն՝ (047) 95-09-39 հեռախոսահամարով:

Заявки на внедрение систем капельного орошения уже принимаются. Министерство сельского хозяйства Арцаха
Лицензированные компании, осуществляющие установку систем капельного орошения в рамках «Программы комплексного развития растениеводства Республики Арцах» могут подать заявки в Министерство сельского хозяйства Республики Арцах до 1 февраля 2019 года на проведение работ в следующем году.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 декабря, АРЦАХПРЕСС – Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве сельского хозяйства Республики Арцах, добавив, что список лицензированных компаний на основе полученных заявок будет размещен на официальном сайте министерства с учетом деятельности этих компаний и их проделанной работы.
Согласно источнику, с внедрением системы капельного орошения граждане Арцаха (землепользователи), желающие выращивать многолетние растения, могут подавать заявки в Министерство сельского хозяйства в течение всего года, начиная с 8 января 2019 года.
Землепользователи, желающие заняться выращиванием овощей и табака путем установки систем капельного орошения, могут обратиться в соответствующую районную администрацию с просьбой подать заявку до 30 марта 2019 года.
Для получения дополнительной информации, пожалуйста, обратитесь в Министерство сельского хозяйства Республики Арцах по телефону (047) 95-09-39.