ԱՀ նախագահի հետ քննարկել ենք մեր համագործակցության խորացման և ընդլայնման վերաբերյալ տարատեսակ հարցեր. Տիգրան Ավինյան
ԱՀ նախագահի հետ քննարկել ենք տարատեսակ հարցեր, խնդիրներ մասնավորապես, մեր համագործակցության խորացման և ընդլայնման վերաբերյալ:
ԱՀ  նախագահի   հետ  քննարկել  ենք մեր  համագործակցության  խորացման  և  ընդլայնման    վերաբերյալ  տարատեսակ  հարցեր. Տիգրան  Ավինյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ5 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԱՀ  նախագահի  հետ  հանդիպումից  հետո  այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում    ասել է  ՀՀ  փոխվարչապետ  Տիգրան  Ավինյանը՝  նշելով, որ  հանդիպումը  շատ  արդյունավետ  էր:
Խոսելով  այցի նպատակի  մասին՝  Տ. Ավինյանն  ավելացրել   է, որ  իրենց     այցի    հիմնական  նպատակը  Հայ եկեղեցու համաշխարհային երիտասարդական մավորման կազմակերպած «Դեպի Սուրբ Էջմիածին, դեպի Սրբազան Արցախ» համահայկական երիտասարդական հավաքն  է, որին  մասնակցում  են  ավելի քան  200  սփյուռքահայ  երիտասարդներ:
Նա  կարևորել  է  սփյուռքահայ    երիտասարդների    նման   ֆորմատով  ուխտագնացության կազմակերպումն  դեպի  Արցախ:

С Президентом Республики Арцах мы обсудили вопросы углубления и расширения нашего сотрудничества. Тигран Авинян
С Президентом Республики Арцах мы обсудили различные вопросы, в частности, в отношении углубления и расширения нашего сотрудничества.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 июля, АРЦАХПРЕСС - Об этом после встречи с президентом Республики Арцах в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сказал вице-премьер Республики Армения Тигран Авинян, отметив, что встреча была очень продуктивной.
Говоря о цели визита, Т. Авинян добавил, что основной их целью является посещение Всеармянского молодежного съезда «К Святому Эчмиадзину, к Священному Арцаху», организованного Всемирной молодежной организацией Армянской церкви, в котором принимают участие более 200 армянских молодых людей из диаспоры.
Он подчеркнул важность организации паломничества в таком формате армянской молодежью из диаспоры в Арцах.