Հանրապետությունում, հուլիսի 20-ի դրությամբ՝ այս տարվա բերքի տակ կատարված հացահատիկային մշակաբույսերի հնձի ենթակա 45 հազար 416 հեկտար ցանքատարածություններից հնձվել է 41 հազ. 260 հա:
Բերքատվության այս տարվա ցուցանիշները շարունակում են անհամեմատ բարձր մնալ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ՀՈՒԼԻՍԻ 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԼՂՀ գյուղատնտեսության նախարարության մամլո ծառայության փոխանցմամբ՝ համախառն բերքատվությունը կազմել է 111 հազ. 756 տոննա, նախորդ տարվա 47 հազ 111 տոննաի փոխարեն, իսկ միջին բերքատվությունը կազմել է հեկտարից 27.1 ցենտներ՝ նախորդ տարվա 10.1 ց/հա-ի փոխարեն: Ընդհանուր առմամբ՝ հնձվել է 22 հազ. 70 հա ցորեն, 17 հազ 784 հա գարի, ինչպես նաև 1406 հա հաճար:
Ցորենի համախառն բերքատվությունը կազմել է 62 հազ 268 տոննա՝ 28.2 ց/հա-ից միջին բերքատվությամբ, նախորդ տարվա 11.2 ց/հա-ի փոխարեն, հնձված 45 հազ. 788 տ գարու միջին բերքատվությունը կազմել է 25.7 ց/հա, նախորդ տարվա՝ 8.4 ց/հա-ի համեմատ: Հաճարի համախառը բերքատվությունը 3700 տոննա է՝ 26.3 ց/հա-ից միջին բերքատվությամբ:

Crop Yield’s rates remain at an unprecedented high
On July 20, the Mass Media of the Ministry of Agriculture of the Republic of Nagorno-Karabakh informed Artsakhpress that from 45. 416 hectares sowing areas for grain harvest only 41 thousand 260 hectares have been reaped, adding that the gross yield amounted to 111 thousand 756 tons, as compared to the previous year’s 47. 111 tons while the average yield is 27.1 quintals per hectare, as compared to 10.1 quintals per hectare of the previous year.
STEPANAKERT, JULY 20, ARTSAKHPRESS: "Overall they gave 22 thousand 70 hectares of wheat, 17 thousand 784 hectares of barley, as well as 1406 hectares spelt."
The gross grain yield amounted to 62 thousand 268 tons, while the average yield is 28.2 quintals per hectare as compared to 11,2 quintals per hectare of the previous year. The average yield of 45 thousand 788 tons barley accounted to 25.7 quintals per hectare as compared to last year’s 8.4 quintals per hectare.