Հռոմի պապը Կովկասում խաղաղության հաստատման հույս է հայտնել
Աշխարհի կաթոլիկ քահանայապետ Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապը Վրաստան և Ադրբեջան կատարած այցերից հետո լրագրողների հետ խոսել է տպավորությունների և արդյունքների մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 հոկտեմբերի,  ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հաղորդում է Catholic News Agnecy-ը, Պապը խոսել է Կովկասում հակամարտությունների առկայության և դրանք կարգավորելու անհրաժեշտության մասին:
«Դիմելով Ադրբեջանի իշխանություններին` ես հույս ունեմ, որ բաց հարցերը կարող են ստանալ ճիշտ լուծումներ և բոլոր կովկասյան ժողովուրդները կարող են ապրել խաղաղության և փոխադարձ հարգանքի մեջ»,- ասել է Ֆրանցիսկոս պապը:
Նա իր այցը որակել է որպես լրացում հունիսին Հայաստան կատարած այցին` ընդգծելով, որ Կովկասի երեք ժողովուրդներին այցելելով` նրանց խաղաղության և եղբայրության կոչ է արել:

Папа Римский надеется на установление мира на Кавказе
Верховный архиерей католиков мира Папа Римский Франциск после визита в Грузию и Азербайджан, на встрече с журналистами, говорил о своих впечатлениях и результатах визита.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 октября АРЦАХПРЕСС - Как сообщает Catholic News Agnecy, папа говорил о конфликтах на Кавказе и о необходимости их урегулирования.
“Обращаясь к властям Азербайджана, я надеюсь, что все вопросы могут быть решены, и все кавказские народы могут жить в мире и взаимном уважении”, - сказал папа Франциск.
Он назвал свой визит дополнением к июньскому визиту в Армению, подчеркнув, что посетив все три кавказские страны, он призвал их к миру и братству.
Папа Римский посетил Армению 24-26 июня. Визит проходил под девизом “Посещение первой христианской страны”.