Լեռնային Ղարաբաղն ընդլայնում է զբոսաշրջության աշխարհագրությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հարցազրույցում հայտնել է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Շահվերդյանը:
«Ամեն տարի այցելող օտարերկրյա քաղաքացիների թվի աճը դրա ապացույցն է», - նշել է Սերգեյ Շահվերդյանը: Նրա խոսքով դա, ի թիվս այլ բաների, ԼՂՀ-ի մարկետինգային քաղաքականության արդյունքն է միջազգային զբոսաշրջային շուկաներում ԼՂՀ-ի դրական կերպարի զարգացման եւ առաջ մղման նպատակով (մասնակցություն զբոսաշրջային ցուցահանդեսների, համացանցային մարկետինգ, ֆամ-տուրեր եւ այլն):
«Վերջերս ԼՂՀ է այցելել ավելի քան հարյուր հազար օտարերկրյա քաղաքացի: Իսկ միջազգային ժամանումների աշխարհագրությունն ամեն տարի ընդլայնվում է.   ավանդական զբոսաշրջային շուկաներից ժամանումներից բացի, ԼՂՀ են այցելում նաեւ այնպիսի երկրներից, ինչպիսիք են Ֆիլիպինները, Կոստա Ռիկան, Մաթլան, Քուվեյթը եւ այլն:

Нагорный Карабах расширяет географию туризма
СТЕПАНАКЕРТ, января 3 АРЦАХПРЕСС - Об этом в интервью корреспонденту Новости Армен– NEWS.am сообщил заместитель министра экономики НКР Сергей Шахвердян.
«Ежегодный рост числа прибывающих иностранных граждан тому доказательство», - отметил Сергей Шахвердян. По его словам, это, в том числе результат маркетинговой политики НКР по развитию и продвижению благоприятного имиджа НКР на международных туристических рынках (участие на авторитетных туристических выставках, интернет маркетинг, фам-туры и тд.).
«За последнее время НКР посетило более ста тысяч иностранных граждан. А география международных прибытий с каждым годом расширяется: кроме прибытий из традиционных туристических рынков, НКР посещают также из таких стран как Филиппины, Коста Рика, Мальта, Кувейт, других стран.