Լեռնային Ղարաբաղն ընդլայնում է զբոսաշրջության աշխարհագրությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունվարի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցին հարցազրույցում հայտնել է ԼՂՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Շահվերդյանը:
«Ամեն տարի այցելող օտարերկրյա քաղաքացիների թվի աճը դրա ապացույցն է», - նշել է Սերգեյ Շահվերդյանը: Նրա խոսքով դա, ի թիվս այլ բաների, ԼՂՀ-ի մարկետինգային քաղաքականության արդյունքն է միջազգային զբոսաշրջային շուկաներում ԼՂՀ-ի դրական կերպարի զարգացման եւ առաջ մղման նպատակով (մասնակցություն զբոսաշրջային ցուցահանդեսների, համացանցային մարկետինգ, ֆամ-տուրեր եւ այլն):
«Վերջերս ԼՂՀ է այցելել ավելի քան հարյուր հազար օտարերկրյա քաղաքացի: Իսկ միջազգային ժամանումների աշխարհագրությունն ամեն տարի ընդլայնվում է.   ավանդական զբոսաշրջային շուկաներից ժամանումներից բացի, ԼՂՀ են այցելում նաեւ այնպիսի երկրներից, ինչպիսիք են Ֆիլիպինները, Կոստա Ռիկան, Մաթլան, Քուվեյթը եւ այլն:

Karabakh expands its tourism geography
In the recent years, Artskah has been turning into a popular tourist direction and not only for Armenians. Karabakh’s Deputy Minister of Economy Sergey Shahverdyan told the aforementioned to Armenian News – NEWS.am correspondent.
STEPANAKERT, JANUARY 3, ARTSAKHPRESS: “The annual growth in the number of arriving foreigners proves this,” Shahverdyan said. According to him, this is, among other things, the result of Karabakh’s marketing policy on development and advancement of favorable image of Karabakh in the international tourism markets (participation in authoritative tourism exhibitions, internet marketing, fam tours, etc.).
“Over hundreds and thousands of foreigners have recently visited Karabakh. And the geography of international arrivals is expanding annually: besides arrivals from international tourism markets, Karabakh is also visited by foreigners from such countries as the Philippines, Costa Rica, Malta, Kuwait and other countries,” the Deputy Minister said.